İrem Yapı İnşaat
0543 749 5137
Sineklik
Sineklik

Sineklik sistemleri son yılların önem ihtiva eden kullanıcı odaklı ve koruma amaçlı fonksiyonel ürünüdür.Sineklik fayda itibari ile çevreci ve kullanışlı olması yönleri ile öne çıkmaktadır.Günümüzde birçok hastalığa sebep olan mikropları taşıması sebebiyle mücadele edilmesi gereken gerek karasinek gerekse sivrisinekle mücadelede en etkin yöntemdir. Herhangi bir kimyasal maddeyi kullanmadan doğal yöntemler ile bu haşere gurubu ile mücadelenin yegane yolu evinizdeki açılıp kapanma özelliği olan;pencere,kapı,cam balkon havalandırma boşlukları plastik doğrama,aliminyum doğrama,ahşap doğrama,demir doğrama ayırt etmeksizin uygulanabilen sineklik sistemleridir.

PLİSE SİNEKLİK

Plise sineklikler son birkaç yıldır kullanıma sürülmüş olan sineklik modelidir. Pilelere sahip tülü sayesinde kendini kolayca farkettiren şık tasarımı ve kolay kullanımı ile öne çıkan bir sineklik modelidir.Amacına uygun olarak uzun yıllar size hizmet edecek ve haşerelere karşı sizi koruma altına alıcaktır. 

STOR SİNEKLİK 

Stor sineklik kullanım avantajları yüksek şık bir tasarım ürünü olmakla beraber uygulama alanına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Pencerelerde dikey olarak çalışan stor sineklik sistemleri,Kapılarda ise yatay çalışan sineklik sistemleri uygulanır.Sistemin başlıca özellikleri ise 20x40 ölçülerindeki bir kasanın içerisinde yay takımı ile hareket kabiliyeti sağlayan,içine tülün sarıldığı bir motor yatağı ve iki yana monte edilmiş U şeklinde içinde özel kıl fitiller ihtiva eden aliminyum raylar ve alt kilitleme parçasından oluşmaktadır.Stor sineklik sistemleri yayla kurma mekanizması ile çalışan bir hareket gücüne sahip olduğu için kullanılmadığı zamanlarda veya sinekliğ açmamızı gerektiren durumlarda küçük bir el hareketi ile kendi kendini toplayan bir sineklik sistemidir.Kullanılan tüller fiberglas ve yanmaz tül diye adlandırılan özelliktedir. 

MENTEŞELİ SİNEKLİK

Menteşeli sineklik sistemleri kullanımı basit ve ekonomik yönden en uygun sineklik sistemidir.Pencere sinekliği ve kapı sinekliği olarak kullanılabilirler.Sistem özellikleri 17x25 aliminyum kasanın içine gergince uygulanan fiberglas tül ile donatılmış sineklik modelidir. Pencere sinekliği olarak kullanıldığında 2 adet menteşe ile hareket edip açılıp kapanması sağlanır.Sinekliği tutan mekanizma ise çıtçıt denilen sert plastikten yapılmış birbir içine geçerek kilitleme saplayan bir parça veya mıknatıs ile sağlanır.El tutamağı takılarak rahatça açma kapama özelliğini alırlar.

SÜRME SİNEKLİK

Sürme sineklik sistemleri uygulama alanına göre belirlenen akılcı çözümler sunan bir sineklik sistemidir.Yana doğru yani yatay olarak çalışan pencere veya kapı modelleri için tasarlanmıştır.Sürme sineklik sisteminin başlıca özellikleri ,çerçevenin etrafını tamamen dönecek şekilde yani dört bir tarafını kaplayacak şekilde uygulanan aliminyum rayların üzerinde ölçüye uygun olarak üretilmiş sinekliğin altındaki rulmanlar sayesinde rayların üzerinde sağa sola hareket etmesi ile sağlanır. 

SİNEKLİK RENKLERİ

Sineklik sistemlerinin temel konularından bir tanesi de ,uygulanacak sinekliğin uygulama alanıyla olan renk uyumudur.Belli başlı 3-4 tane sineklik rengi haricinde uygun olduğu yere göre özel statik boya ile 1000 i aşkın renk seçeneği mevcuttur.Sinekliğin uygulanacağı alandaki renk durumuna göre sineklik ral kodu belirlenerek özel fırın boya ile boyanır ve uygulanır.Kısaca sineklikler uygulandığı alanlarda temiz ve sağlıklı havayı garanti altına alır.Bizi kimyasal maddeler kullanarak haşere temizliği yapmaktan ve vücüdumuzada bu kimyasal maddeyi kullanarak vereceğimiz zarardan korurlar.